Световна футболна легенда награди победителите във футболен турнир за деца лишени от родителска грижа
За девета поредна година фен клубът на Манчестър Юнайтед у нас организира футболен турнир за деца от областта лишени от родителска грижа. За тазгодишното състезание във Велико Търново гостува легендата на „Манчестър Юнайтед“ Артър Албистън. Българският фен клуб, основан във Велико Търново, е в ТОП 10 на признатите клубове в света. За девета поредна година по време на националния си събор, феновете на отбора организират турнир за деца, лишени от родителска грижа.
Артът Албистън има близо 500 мача с екипа на „червените дяволи“, които имат хиляди фенове по целия свят. 150 деца в 14 отбора от социални детски центрове в областта се включиха в надпреварата. В групата на момичетата първи стана отборът от Велико Търново, а при най-големите момчета на финала търновците играха срещу отбора на Овча могила и също успяха да заслужат първото място. При най-малките футболистите от Килифарево надиграха болярчетата на финала. За участниците в турнира беше огромна чест, че Артът Албистън връчи наградите, а самият той каза, че сред играчите има големи таланти и не е изключено някой от тях да стане част от „Манчестър Юнайтед“ след време. Артър Албистън ще отрази цялата си визита в “Ман Юнайтед тв”, което ще е прекрасна реклама за Велико Търново и България. Организаторите на турнира плануват до края на годината още от големите звезди на отбора да бъдат гости на града ни.