Женско рали за 8-ми март

Нивелина Иванова и Галимира Дренска спечелиха 8-мо мартенското рали в Горна Оряховица. Двете дами, които са неразделни приятелки участваха в състезанието с един автомобил. Надпреварата се проведа пред сградата на Общината. 16 жени взеха участие, разделени в два класа според кубатурата на автомобилите. Състезнието бе индивидуално. Участничките преминаваха осморка, заобикаляха конуси и паркираха, като им беше засичано време. Предимство безпорно имаха автомобилите с по- малки габарити. Победителките споделиха, че скоростта им е в кръвта и това е причината да спечелят състезанието.Нивелина и Галимира са със съответно по 12 и 5 години опит зад волана. Те признаха, че за този период имат и пътнотранспортни произшествия зад гърба си.Трето място в по- големият клас спечели Мария- Луиза, по известна с качествата си на мотоциклетен състезател. Тя е двукратна шампионка на дамското рали, организирано от Община Горна Оряховица.73 километра в час бе най- високата скорост, развита по време на състезанието. За всеки бутнат конус, участничките получаваха по 10 наказателни секунди. Наградите бяха предметни и парични като за първо, второ и трето място участничките спечелиха по 300, 200 и 100 лева.